Cummins 6BTAA5.9-GM115
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Moottorit
Merkki / malli
Cummins 6BTAA5.9-GM115
Vuosimalli
2016
Erityistä
Uusi/Käyttämätön
Maa
Kiina
Yleisarvosana
1
Mascus ID
81CB8074
LISÄTIEDOT
Huoltosopimus
Kyllä
Valmistusmaa
Yhdysvallat
Lisätietoja
Engine model 6BTAA5.9-GM115 Engine type 6 Cylinders in Line Displacement 5.9 L Rated Power (KW@RPM) 115 kW/154HP @ 1500rpm Standby Power (KW@RPM) 127 kW/170HP @ 1500rpm Cummins diesel engine 6BTAA5.9-GM115 Technique Specification Bore*stroke 102mm * 102mm Intake method Turbocharged & Air-Air Inter-Cooled Fuel systeme BYC A Pump/GAC Governor Cooling method Fluid Cooling 7.9 L Governor Type Mechanical Control Idel Speed 950~1050 rpm Starting System Electrical Starting Motor 12V/24V Cummins diesel engine 6BTAA5.9-GM115 Trade Information Warranty time 1year or 1500h Engine Size(L*W*H): 867mm*544mm*988mm Weight net 411 Kg Delivary port Shanghai Delivary time 15 working days Trade termes FOB/CIF/CNP Payement termes T/T,L/C All the spare parts for Cummins 6BTAA5.9-GM115 are available;