Cummins 6BT5.9-C120
Vuosimalli
2018
Erityistä
Uusi/Käyttämätön
Sijainti
Jining, Shandong, China
Maa
Kiina
Yleisarvosana
1
Mascus ID
4180E5A6
HINTA
Toisessa valuutassa
Hinta
LISÄTIEDOT
Varastonumero
6BT5.9-C120
Viim. katsastus
yes
Moottorin teho
87 kW (118 hv)
Varaosanumero
6BT5.9-C120
Huoltosopimus
Kyllä
Valmistenumero
6BT5.9-C120
Kuljetuspaino
600 kg
Kuljetusmitat (PxLxK)
1200 x 1000 x 1400 mm
RPM
2200
Päästöluokka
Stage II
Kunto tiedot/Takuu
ISO9001
Valmistusmaa
Kiina
Toimitusehdot
FOB, CFR, CIF, EXW
Lisätietoja
Cummins 6BT5.9-C120 Industrial Diesel Engine General Information Engine Model 6BT5.9-C120 Engine Type 6 Cylinders in Line Displacement 5.9 L Bore*Stroke(mm) 102 * 120 Engine Configuration Number D402056CX02 Net Weight (with flywleel & alternator) 432 Kg Overall Diemension(L*W*H) 1110mm*750mm*988mm     Technical Specification Certification Euro I Aspiration Turbocharged Fuel System Wuxi Weifu A Pump/RSV Governor Electrical System(Starter Motor/Alternator) 12V/24V Lowest Starting Temp without auxiliary system -12℃ Engine Cooling Fluid Volume 9.9 L     Performance Data Rated Power/Speed 87 kW/120HP @ 2200rpm Max.Torque/Speed 436 N.m @ 1500 rpm Fuel Consumption @ Rated Power 225g/Kw.h Idel Speed 750rpm Max. Continuous Running Altitude 2000 m