DPX Power Loadbank AC400V-1000 kW - DPX-30025
Tuoteryhmä
Muut koneet
Merkki / malli
Vuosimalli
2025
Erityistä
Uusi/Käyttämätön
Sijainti
Dordrecht, Zuid-Holland
Maa
Alankomaat
Mascus ID
D04EC154
HINTA
Toisessa valuutassa
Hinta
LISÄTIEDOT
Varastonumero
DPX-30025
Valmistenumero
Kokonaispaino
2 250 kg
Kuljetusmitat (PxLxK)
2450 x 1400 x 2000 mm
Kunto tiedot/Takuu
Warrenty Card - 12 Months
Sertifikaatit
CE
Lisätietoja
AC400V-1000kW Automatic Load Bank Rated Voltage: 3P4W AC400V 50/60Hz Power Supply: External 3P5W 400VAC 50 Hz Rated Power: 1010 kW at 400V Duty Cycle: Continuous Cooling type: Forced Air Cooling (Horizontal air intake and exhaust cooling, there will be louver at air outlet and inlet.) Rated Voltage & Frequency: 400VAC; 3 phase 4 wire, 50/60Hz Load Step: Resistive Load: 1, 2, 2, 5, 10, 20, 20, 50, 100, 200, 200, 200, 200kW Wire Connection: - Load bank input—busbar (star coupling “Y”) - Control power input—terminal block - Communication Interface: RS232/RS485