DPX Power Loadbank AC400V-2.000 kW - DPX-30028
Merkki / malli
Mascus ID
E4B964E7
Varastonumero
DPX-30028
Valmistenumero
Kokonaispaino
10 000 kg
Kuljetusmitat (PxLxK)
4000 x 2100 x 2100 mm
Lisävarusteet
Remote controller: Dimentions case: ± 492x395x216MM weight case: ± 10 kg
Lisätietoja
AC400V-2000kW Automatic Load Bank Rated Voltage: 3P4W 400VAC 50/60Hz Power Supply: External 3P5W 400VAC 50 Hz Rated Power: 2.000 kW Duty Cycle: Continuous Cooling type: Forced Air Cooling (Horizontal inlet air and upwards exhaust cooling) Load Steps @400V: 1, 2, 2, 5, 10, 10, 20, 50, 100, 200, 200, 200, 200, 200, 200, 200, 200, 200kW, total 2000kW Note: when voltage is less than 400V, power will derate according to Ohm’s Law. Wire Connection: - Load bank input—busbar - Control power input—terminal block Communication Interface: RS232/RS485 - Control part IP54