DPX Power Loadbank AC400V-200 kW - DPX-30021
Tuoteryhmä
Muut koneet
Merkki / malli
Vuosimalli
2025
Erityistä
Uusi/Käyttämätön
Sijainti
Dordrecht, Zuid-Holland
Maa
Alankomaat
Mascus ID
D677C293
HINTA
Toisessa valuutassa
Hinta
LISÄTIEDOT
Varastonumero
DPX-30021
Kokonaispaino
400 kg
Kuljetusmitat (PxLxK)
1500 x 1300 x 1070 mm
Kunto tiedot/Takuu
Warrenty Card - 12 Months
Sertifikaatit
CE
Lisätietoja
AC400V-200kW Automatic Load Bank Rated Voltage: 3P4W AC400V 50/60 Hz Rated Voltage & Frequency: 400VAC; 3 phase 4 wire, 50/60 Hz Power Supply: 3P5W AC400V 50 Hz Rated Power: 200 kW at 400V Duty Cycle: Continuois Cooling Type: Forced Air Cooling (Horizontal air intake and exhaust cooling, there will be louver at air outlet and inlet.) Load Steps: Resistive Load: 9 steps, 1, 2, 2, 5, 10, 10, 20, 50, 100 kW Wire Connection: - Load bank input— busbar (star coupling “Y”) - Control power input—terminal block Communication Interface: RS232/RS485