DPX Power Loadbank AC400V-500 kW - DPX-30022
Merkki / malli
Mascus ID
83A96629
Varastonumero
DPX-30022
Kokonaispaino
690 kg
Kuljetusmitat (PxLxK)
1940 x 1450 x 1440 mm
Kunto tiedot/Takuu
Warranty Card - 12 Months
Sertifikaatit
CE
Lisätietoja
AC400V-500kW Automatic Load Bank Rated Voltage: 3P4W AC400V 50/60Hz Rated Voltage & Frequency : 400VAC; 3 phase 4 wire, 50Hz Power Supply: External 3P5W 400VAC 50 Hz Rated Power: 510 kW Duty Cycle: Continuous Cooling type: Forced Air Cooling (Horizontal inlet air and upwards exhaust cooling) Load Steps: Resistive Load: 11 steps, 1, 2, 2, 5, 10, 20, 20, 50, 100, 100, 200kW Wire Connection: - Load bank input—busbar (star coupling “Y”) - Control power input—terminal block Communication Interface: RS232/RS485