Hyster H16.00XD-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Hyster H16.00XD-12
Vuosimalli
2020
Käyttötunnit
906 h
Maa
Tanska
Mascus ID
B2444E6C
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3103
Nostokyky
16 000 kg
Nostokorkeus
3 984 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Haarukoiden pituus
2 440 mm
Ajokorkeus
3 680 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Cummins QSB 6.7L 4/Stage diesel motor
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5500 Maskinbredde (mm): 2540 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Stof sæde|Radio med højttalere|Armlæn venstre|12V udtag|Nødstop|Aircondition|Visker/vasker frontrude|Bakkamera|Visker/vasker bagrude 24V|Luftaffjedret sæde|Panoramaspejl Lys: Bluespot for|Ekstra arbejdslys for|Arbejdslys|700|Belysning til offentlig vej|LED lys|Bluespot bag Udstyr: Hyster Tracker|Tvillinghjul|Stænklapper bag|Centralsmøring Mastudstyr: TW konsoller