Kalmar DC42-1200
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DC42-1200
Vuosimalli
1990
Käyttötunnit
11 532 h
Maa
Tanska
Mascus ID
620876AE
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3263
Nostokyky
42 000 kg
Nostokorkeus
5 000 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Haarukoiden pituus
2 400 mm
Ajokorkeus
4 990 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
VOLVO
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 7800 Maskinbredde (mm): 3460 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Nødstop|Mekanisk sæde|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Visker/vasker bagrude 24V|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|Vendbar førerplads|Stof sæde Lys: Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700|Mast LED|Arbejdslys|Rotorblink Udstyr: Tvillinghjul|Advarselstrekant Mastudstyr: Rulleførte gafler