Kalmar DCB32-1200
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCB32-1200
Vuosimalli
1989
Käyttötunnit
18 000 h
Maa
Tanska
Mascus ID
3F0E50B5
LISÄTIEDOT
Varastonumero
2249
Nostokyky
32 000 kg
Nostokorkeus
6 500 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Rengastyyppi
Ilmakumi
Haarukoiden pituus
2 500 mm
Ajokorkeus
5 000 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Volvo Penta
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Hjulstørrelse: 16.00x25 \ 16.00x25 Maskinlængde (mm): 6800 Maskinbredde (mm): 3400 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Aircondition Udstyr: Vægtsystem|Centralsmøring