Kalmar DCD200-12LB
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCD200-12LB
Vuosimalli
2007
Käyttötunnit
3 458 h
Maa
Tanska
Mascus ID
533451D2
LISÄTIEDOT
Varastonumero
2678
Nostokyky
20 000 kg
Nostokorkeus
3 630 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Haarukoiden pituus
1 800 mm
Ajokorkeus
3 600 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Volvo Penta TAD 750 VE
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5530 Maskinbredde (mm): 3070 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Visker/vasker frontrude|Læselampe|Vendbar førerplads|Visker/vasker bagrude 24V|Aircondition|Armlæn venstre|Bakkamera|Nødstop|Luftaffjedret sæde|Sidespejle|Justerbar ratstamme|Radio med højttalere|Panoramaspejl Lys: Ekstra arbejdslys for|700|Belysning til offentlig vej|Blitzblink Udstyr: Advarselstrekant|Centralsmøring|Tvillinghjul|Stænklapper for|Stænklapper bag