Kalmar DCD220-12LB
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCD220-12LB
Vuosimalli
1999
Käyttötunnit
15 000 h
Maa
Tanska
Mascus ID
FCC12492
LISÄTIEDOT
Varastonumero
1566
Nostokyky
22 000 kg
Nostokorkeus
4 010 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Haarukoiden pituus
2 400 mm
Ajokorkeus
3 810 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Volvo Penta
Lisätietoja
Maskinlængde (mm): 6300 Maskinbredde (mm): 3100 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Panoramaspejl|Visker/vasker frontrude|Luftaffjedret sæde|Vendbar førerplads|Visker/vasker bagrude 24V|Radio med højttalere|Armlæn venstre|Visker/vasker toprude 24V|12V udtag|Nødstop|Solgardin v/toprude|Vægtdisplay|Justerbar ratstamme Lys: Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700|Rotorblink Udstyr: Tvillinghjul|Vægtsystem|Advarselstrekant Mastudstyr: Rulleførte gafler