Kalmar DCE150-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCE150-12
Vuosimalli
2007
Käyttötunnit
16 071 h
Maa
Tanska
Mascus ID
B700909F
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3375
Nostokyky
15 000 kg
Nostokorkeus
4 000 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Haarukoiden pituus
2 200 mm
Ajokorkeus
3 950 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Volvo Penta TAD 650 VE
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5250 Maskinbredde (mm): 2950 Gaffelbredde (mm): 280 Gaffeltykkelse (mm): 80 Førerpladsudstyr: Stof sæde|Aircondition|Justerbar ratstamme|Luftaffjedret sæde|Kabinevarmer|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Armlæn venstre|Visker/vasker toprude 24V|2 x 12V udtag|Nødstop Lys: Rotorblink|Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700 Udstyr: Stænklapper for|Advarselstrekant|Centralsmøring Mastudstyr: Rulleførte gafler