Kalmar DCE160-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCE160-12
Vuosimalli
2005
Käyttötunnit
14 420 h
Maa
Tanska
Mascus ID
A15CE597
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3152
Nostokyky
16 000 kg
Nostokorkeus
4 540 mm
Vapaanosto
2 200 mm
Nostomasto
Duplex / vapaanosto
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Haarukoiden pituus
1 600 mm
Ajokorkeus
3 870 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Volvo TAD650VE
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Maskinbredde (mm): 2550 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Mekanisk sæde|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Vendbar førerplads|Stof sæde|12V udtag|Nødstop|Manuelle hydraulikgreb|Justerbar ratstamme|Sidespejle|Visker/vasker frontrude Lys: Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Bluespot bag|Rotorblink Udstyr: Tvillinghjul