Kalmar DCG150-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCG150-12
Vuosimalli
2015
Käyttötunnit
21 386 h
Maa
Tanska
Mascus ID
A8EF6247
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3452
Nostokyky
15 000 kg
Nostokorkeus
4 120 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Haarukoiden pituus
2 400 mm
Ajokorkeus
3 640 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Cummins QSB6.7 220
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5100 Maskinbredde (mm): 2600 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Visker/vasker bagrude 24V|Aircondition|Armlæn venstre|Luftaffjedret sæde|Visker/vasker toprude 24V|Mini-lever|Nødstop|Radio med højttalere|Bakkamera|Justerbar ratstamme|A4 skriveplade|Sidespejle|Visker/vasker frontrude|12V udtag|Panoramaspejl Lys: Mast LED|Ekstra arbejdslys for|700|Belysning til offentlig vej|Rotorblink Udstyr: Centralsmøring|NATO-stik|Tvillinghjul|Hydraulisk sliding kabine|Stænklapper for|Stænklapper bag Mastudstyr: Rulleførte gafler