Kalmar DCG160-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCG160-12
Vuosimalli
2023
Käyttötunnit
275 h
Maa
Tanska
Mascus ID
4F876527
LISÄTIEDOT
Varastonumero
2707
Nostokyky
16 000 kg
Nostokorkeus
4 000 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Haarukoiden pituus
2 400 mm
Ajokorkeus
3 695 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Cummins B6,7 (168KW) Tier 4F/Stage V
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Maskinbredde (mm): 2560 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Luftaffjedret sæde|Radio med højttalere|12V udtag|USB port|Aircondition Lys: Arbejdslys|Blitzblink|Bluespot bag|Mast LED Udstyr: Motorvarmer|Centralsmøring