Kalmar DCG160-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCG160-12
Vuosimalli
2012
Käyttötunnit
24 835 h
Maa
Tanska
Mascus ID
725CA807
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3439
Nostokyky
16 000 kg
Nostokorkeus
4 000 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Ajokorkeus
4 010 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Cummins QSB 6.7 220
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Førerpladsudstyr: Nødstop|Stof sæde|Aircondition|Justerbar ratstamme|Luftaffjedret sæde|Sædevarme|Bakkamera|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|12V udtag Lys: Rotorblink|Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for Udstyr: NATO-stik|Tvillinghjul|Centralsmøring