Kalmar DCG160-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCG160-12
Vuosimalli
2013
Käyttötunnit
28 104 h
Maa
Tanska
Mascus ID
A42565D3
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3441
Nostokyky
16 000 kg
Nostokorkeus
4 000 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Ajokorkeus
3 950 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Cummins QSB 6.7 220
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Førerpladsudstyr: Læselampe|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|12V udtag|Nødstop|Stof sæde|Aircondition|Justerbar ratstamme|Sædevarme|Bakkamera|Visker/vasker frontrude|Luftaffjedret sæde|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V Lys: Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|Rotorblink|Arbejdslys Udstyr: Centralsmøring|NATO-stik|Manuel sliding kabine|Tvillinghjul