Kalmar DCG160-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCG160-12
Vuosimalli
2024
Käyttötunnit
48 h
Maa
Tanska
Mascus ID
BB7DD0D9
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3330
Nostokyky
16 000 kg
Nostokorkeus
4 630 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Haarukoiden pituus
2 400 mm
Ajokorkeus
3 950 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Cummins B6,7 + ZF 3WG 171 (168 kW) Tier 4F/Stage V
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Maskinbredde (mm): 2600 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Sidespejle|Visker/vasker frontrude|12V udtag|Panoramaspejl|Luftaffjedret sæde|Visker/vasker bagrude 24V|USB port|Armlæn venstre|Radio med højttalere|Aircondition|Nødstop|A4 skriveplade|Vægtdisplay|Justerbar ratstamme|Læselampe Lys: Belysning til offentlig vej|Blitzblink|Mast LED|700 Udstyr: Stænklapper for|Pulverslukker|Stænklapper bag|Hydraulisk sliding kabine|Vægtsystem|Advarselstrekant|Tvillinghjul|Centralsmøring Mastudstyr: Rulleførte gafler