Kalmar DCG160-12
Merkki / malli
Kalmar DCG160-12
Vuosimalli
2013
Käyttötunnit
27 750 h
Mascus ID
EB04D99C
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3440
Nostokyky
16 000 kg
Nostokorkeus
4 000 mm
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Ajokorkeus
3 950 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Cummins QSB 6.7 220
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Førerpladsudstyr: Justerbar ratstamme|Luftaffjedret sæde|Sædevarme|Bakkamera|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|12V udtag|Nødstop|Stof sæde|Aircondition Lys: Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|Rotorblink Udstyr: Tvillinghjul|Centralsmøring|NATO-stik