Kalmar DCG220-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCG220-12
Vuosimalli
2016
Käyttötunnit
14 477 h
Maa
Tanska
Mascus ID
3257EA98
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3611
Nostokyky
22 000 kg
Nostokorkeus
4 500 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Ajokorkeus
4 070 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Cummins QSB 6.7 260
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6090 Maskinbredde (mm): 3050 Førerpladsudstyr: Visker/vasker toprude 24V|USB port|Nødstop|Solgardin v/toprude|Aircondition|Justerbar ratstamme|Stof sæde|Bakkamera|Visker/vasker frontrude|Luftaffjedret sæde|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|2 x 12V udtag|Armlæn venstre Lys: Blitzblink|Ekstra arbejdslys for|Arbejdslys|Belysning til offentlig vej Udstyr: Tvillinghjul|Centralsmøring