Kalmar DCG220-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCG220-12
Vuosimalli
2016
Käyttötunnit
14 477 h
Maa
Tanska
Mascus ID
65519C4E
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3458
Nostokyky
22 000 kg
Nostokorkeus
4 500 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Ajokorkeus
4 070 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Cummins QSB 6.7 260
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6090 Maskinbredde (mm): 3050 Førerpladsudstyr: Solgardin v/toprude|Aircondition|Justerbar ratstamme|Stof sæde|Bakkamera|Visker/vasker frontrude|Luftaffjedret sæde|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|2 x 12V udtag|Armlæn venstre|Visker/vasker toprude 24V|USB port|Nødstop Lys: Ekstra arbejdslys for|Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Blitzblink Udstyr: Tvillinghjul|Centralsmøring