Kalmar DCG250-12
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Kalmar DCG250-12
Vuosimalli
2015
Käyttötunnit
7 514 h
Maa
Tanska
Mascus ID
28351F10
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3428
Nostokyky
25 000 kg
Nostokorkeus
4 000 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Haarukoiden pituus
2 400 mm
Ajokorkeus
3 820 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Cummins QSB6.7
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6150 Maskinbredde (mm): 3200 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Stof sæde|Bakkamera|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|12V udtag|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|Aircondition|Nødstop|Solgardin v/toprude|Vægtdisplay|Justerbar ratstamme|Luftaffjedret sæde Lys: Belysning til offentlig vej|Blitzblink|Ekstra arbejdslys for|Mast LED|Arbejdslys Udstyr: NATO-stik|Tvillinghjul|Vægtsystem|Advarselstrekant|Centralsmøring Mastudstyr: Rulleførte gafler