Kalmar DCG330-12
Merkki / malli
Kalmar DCG330-12
Vuosimalli
2024
Käyttötunnit
986 h
Mascus ID
083BB2D3
LISÄTIEDOT
Varastonumero
3207
Nostokyky
33 000 kg
Nostokorkeus
4 000 mm
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukoiden pituus
3 000 mm
Ajokorkeus
4 020 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Moottori
Volvo TAD881VE
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6940 Maskinbredde (mm): 3430 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Nappa sæde|12V/24V udtag|Frontkamera|Luftaffjedret sæde|Sædevarme|USB port|El-opvarmet sidespejle|Radio med højttalere|Aircondition|Panoramaspejl|A4 skriveplade|Digitalt instrument|Solgardin v/toprude|Læselampe|Bakkamera Lys: Blitzblink|Mast LED|Ekstra arbejdslys for|700 Udstyr: NATO-stik|Vægtindikator|Diesel kabine/motorvarmer|Motorvarmer|Centralsmøring|Stænklapper for|Pulverslukker|Stænklapper bag