Kalmar DCG330-12LB
Merkki / malli
Kalmar DCG330-12LB
Vuosimalli
2023
Käyttötunnit
423 h
Mascus ID
6571E87E
LISÄTIEDOT
Varastonumero
2833
Nostokyky
33 000 kg
Nostokorkeus
4 000 mm
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Haarukkakelkka
Integroitu sivusiirto
Rengastyyppi
Ilmakumi
Haarukoiden pituus
3 000 mm
Ajokorkeus
4 020 mm
Moottori
Volvo TAD881VE (185 kW) Stage V
Lisätietoja
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6930 Maskinbredde (mm): 3430 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Radio med højttalere|Vægtdisplay|12V udtag|Bakkamera|USB port|El-opvarmet sidespejle|Aircondition|Luftaffjedret sæde|Tonede ruder Lys: Blitzblink|Mast LED Udstyr: Stænklapper for|Stænklapper bag|Motorvarmer|Centralsmøring