Linde H160D/02-1200
Hinnasta sovitaan erikseen
Tuoteryhmä
Dieseltrukit
Merkki / malli
Linde H160D/02-1200
Vuosimalli
2009
Käyttötunnit
8 800 h
Maa
Saksa
Yleisarvosana
1
Mascus ID
9093A90F
LISÄTIEDOT
Varastonumero
D4165
Nostokyky
16 000 kg
Nostokorkeus
5 000 mm
Vapaanosto
2 500 mm
Nostomasto
Duplex
Painopiste-etäisyys
1 200 mm
Rengastyyppi
Ylielastinen
Haarukoiden pituus
2 700 mm
Ajokorkeus
4 160 mm
Ohjaamo
Umpihytti
Vaihteisto
Hydrostat
Moottori
Diesel - Cummins QSB 6,7
Moottorin teho
142 kW (193 hv)
Eturenkaiden kunto
40 - 60%
Takarenkaiden kunto
20 - 40%
Rengaskoko edessä
Rengaskoko takana
Kuljetuspaino
25 920 kg
Kuljetusmitat (PxLxK)
0 x 0 x 4160 mm