Trak-Met Trak taśmowy przemysłowy piła 60mm TTS-800/60
Tuoteryhmä
Sahat
Merkki / malli
Vuosimalli
2026
Erityistä
Uusi/Käyttämätön
Maa
Puola
Yleisarvosana
1
Mascus ID
79A08DAC
HINTA
Toisessa valuutassa
Hinta
LISÄTIEDOT
Valmistusmaa
Puola
Lisätietoja
Trak taśmowy przemysłowy TTS-800/60 STANDARD Trak taśmowy TTS-800/60 STANDARD to nowoczesna, wysokowydajna maszyna przemysłowa przeznaczona do precyzyjnej obróbki drewna kłodowego. Konstrukcja oparta na solidnych komponentach, zaawansowanej hydraulice i innowacyjnych rozwiązaniach technicznych zapewnia dokładność cięcia, niezawodność pracy oraz niskie koszty eksploatacji. Kluczowym elementem urządzenia są koła prowadzące o średnicy 800 mm, na których pracuje taśma tnąca o szerokości 60 mm. Brzeszczot tego typu nie wymaga walcowania, a jego przygotowanie do pracy odbywa się przy użyciu standardowych ostrzarek. Dzięki temu trak osiąga parametry zbliżone do traków szerokotaśmowych , oferując przy tym znacznie niższe koszty utrzymania. ________________________________________ Innowacyjne rozwiązania w TTS-800/60 • Wzmocniona konstrukcja głowicy tnącej z oryginalnie zaprojektowaną osłoną czołową, zwiększającą sztywność i stabilność pracy. • Koła prowadzące 800 mm gwarantujące długą żywotność taśmy tnącej. • Brzeszczot 60 mm ze stellitem (rzaz 2 mm, podziałka zęba 22 mm), umożliwiający wydajność do 30 m³/8h. • Chłodzone emulsją, dwustronne ślizgi prowadzące, redukujące tarcie, hałas i zużycie energii, przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości skrawania. • Napęd wzdłużny głowicy – dwustronny łańcuchowy z płynną regulacją dzięki falownikowi. • Precyzyjne pozycjonowanie głowicy poprzez sterownik Micron-Pro – dokładność ustawienia do 0,1 mm. • Wydajny układ hydrauliczny umożliwiający pełną obsługę kłód oraz szybkie manewrowanie narzędziami hydraulicznymi. • Głowica tnąca bramowa przesuwana po szlifowanych prętach prowadzących. • Niezależny pulpit sterowniczy zintegrowany z układem hydraulicznym. • Maszynowe podtorze z profili zamkniętych 200 × 120 × 6 mm, wzmocnione poprzecznymi płytami stalowymi CNC (960 × 360 × 10 mm) dla zwiększonej stabilności oraz eliminacji gromadzenia się trocin i kory pod kłodą. ________________________________________ Dane techniczne • Waga maszyny: 3400 – 4500 kg • Silnik główny: 18,5 kW • Zapotrzebowanie mocy: 26 kW • Zasilanie: 400 V • Koła prowadzące: Ø 800 mm • Posuw pionowy góra-dół: dwustronny łańcuchowy • Posuw wzdłużny głowicy tnącej: dwustronny łańcuchowy – płynny falownik • Przesuw ślizgów stabilizujących : elektryczny • Pulpit elektryczny sterujący : wolnostojący zintegrowany z hydrauliką • Układ chłodzenia : elektro zawór emulsji chłodzącej • Czytnik pomiaru piłowania : Micron-Pro • Długość podtorza standard: 6 m (piłowanie 4,8 m) • Prześwit głowicy: 420/900 mm • Grubość rzazu: 1,6 – 2,2 mm • Średnia wydajność: 3–4 m³/h (zależna od gatunku i średnicy drewna) Hydraulika (standard) • docisk ×1 • opory kątowe ×4 • załadunek kłody do 2 m szer. ×1 • poziomowanie z napędem przód-tył ×1 • poziomowanie bez napędu ×1 • obrotnik łańcuchowy ×1 ________________________________________ Wyposażenie opcjonalne • Silnik główny 22–30 kW • Przedłużenie podtorza (dowolna długość) • Zgarniacz desek i bali • Elektryczny zasobnik trocin • Dodatkowe narzędzia hydrauliczne • Korowarka automatyczna • Rampa załadowcza kłód • Wersja mobilna • Sterownik ISP-12F ________________________________________ Wymiary gabarytowe • Długość: 6000 mm • Szerokość: 2550 mm • Wysokość: 2750 mm ________________________________________ Parametry obróbki kłody • Średnica maksymalna: 900 mm (1000 mm przy obrocie) • Maksymalna masa kłody: do 4 t • Standardowa długość cięcia: 4800 mm (możliwość wydłużenia)